פרסום בפייסבוק

עם כמות משתמשים בלתי מוגבלת, אין ספק שפרסום בפייסבוק הפכה לשיטת פרסום פופולרית מאוד

לפני שצוללים עמוק אל תוך הים הרחב והעמוק הזה שנקרא פרסום בפייסבוק, להלן כמה עובדות על הרשת החברתית הגדולה בעולם. פייסבוק תומכת בעשרות שפות, יש בה עשרות מיליארדים של תמונות וגם קרוב למיליארד חשבונות פעילים מאוד (ומספר דומה של חשבונות, פרופילים, בעלי פעילות נמוכה יותר). בארץ, אחוז השימוש בפייסבוק ביחס לגודל האוכלוסייה כמעט בלתי נתפס – 5 מיליון איש רשומים ברשת החברתית. עם פופולריות רבה כל כך, אין פלא שפייסבוק מהווה כלי יעיל מאין כמוהו לצרכי פרסום, קידום עסקים והעלאת מודעות למותגים.

 

פוטנציאל צמיחה מרשים

כדי לנצל כהלכה את הפוטנציאל של פייסבוק יש להקים דף עסקי שנראה מושך, צבעוני ומזמין. בדף זה, שמהווה בסיס אבל רק צעד ראשון בפרסום בפייסבוק, מקיימים קשר אישי, מיידי ובזמן אמת עם לקוחות קיימים ועם מתעניינים חדשים. בדף העסקי ניתן לאסוף מידע על העדפות צרכנים, ניתן לקבל משוב על מבצעים. באמצעות פרסומי לקוחות, מקבלים מקור ראשון במעלה לקידום מכירות שנתפס כאמין. כאשר מצרפים יותר ויותר עוקבים או אוהדים, מגדילים את החשיפה לעסק, שכן זהו ערוץ שמעניק משמעות חדשה לשיווק ויראלי. יכולת הצמיחה של כל עסק המתנהל בפייסבוק עולה פלאים.

 

פילוח יעיל ועוד הרבה יותר

מלבד ניהול דף עסקי, ניתן לבחור בנתיב נוסף של פרסום בפייסבוק. זאת ניתן לעשות באמצעות השקת מודעות פרסומת שיוצרות חשיפה נוספת, ממוקדת ומפולחת. בזכות העובדה שפייסבוק יודעת הרבה מאוד דברים על בעלי החשבונות והפרופילים האישים, הרי שגם פרסום במודעות יהיה אפקטיבי במידה מרשימה ביותר. אם רוצים בכך, פייסבוק תאפשר הקפצה של פרסומת לפני לקוח שחוגג את יום הולדתו, למשל. פילוח לקוחות על פי אזור מגורים, גיל, מגדר איננו הכל. פייסבוק יודעת לסייע בהפניית המודעות ללקוחות קיימים או לגולשים שכבר ביקרו באתר בעת האחרונה.

 

קישורים מהפייסבוק לאתר הלקוח ולדף נחיתה ואולי גם שילוב של מאמר חיצוני והטמעת סרטון תדמיתי יכולים להוות חלק מתוכנית שיווקית אסטרטגית מקיפה וכוללת. חשוב לעשות שימוש בכלים מגוונים, לרבות קידום ממומן, תוך שימוש במדידת החשיפה ומדידת היעילות. ניתן לשלב פוסטים בתשלום, לשתף פעולה עם אושיות פייסבוק ומפורסמי רשת, ולקבל תוצאות שיווקיות מרשימות.