חשיבות התאמת האתר למובייל

בין אם יש לכם אתר קיים ובין אם אתם בונים אחד חדש, אל תשכחו להתאים אותו למובייל

שיעור החדירה של טלפונים סלולריים (מובייל) בארץ הוא מהגבוהים בעולם. זו כשלעצמה סיבה מספיק טובה להתאים כל אתר אינטרנט למובייל. עם זאת, אנו סבורים כי כדאי להעמיק מעט יותר לגבי חשיבות התאמת האתר למובייל. זה נכון מאוד להווה ונכון אפילו עוד יותר לכל מי שרוצה להישאר עדכני מבחינה שיווקית – גם בעתיד.

 

אינטרנט סלולרי, לשם צועד העתיד

 

אין ספק כי המגמה של מעבר מאינטרנט נייח לאינטרנט סלולרי ברורה. ישנן תחזיות הצופות כי כבר בטווח הזמן הקרוב ניראה יותר גולשים שמשתמשים במכשיר נייד (סלולר או טאבלט) לעומת הגולשים המשתמשים באינטרנט הרגיל.

 

כדאי לזכור כי לא כל אתר שנראה מושלם בשעה שהגולשים מגיעים אליו מהמחשב ייראה ברור ונעים לעין גם בסלולר. יש צורך להתאים את האתר בהתאם לגודלי המסך השונים, הגופן צריך להיות מתאים לקריאה בסלולר ועיצוב האתר עשוי להיות שונה למדי כדי לשמור על אטרקטיביות ונוחות.

 

יש לקחת בחשבון גם את מהירות הגלישה ולא להכביד על האתר באלמנטים שוליים שעלולים להפריע. ויש עוד חשיבות בהתאמת האתר למובייל. מעבר לנראות המוצלחת, אתר מותאם מעודד את הגולשים להישאר. גולשי אתר בלתי מותאם יסרבו להתמודד עם גופן לא מוצלח או עם תמונות זעירות מדי. הם פשוט יעזבו די מהר, למקום אחר ברשת.

 

מקרבים את הגולשים אליכם

 

המובייל הוא פלטפורמה ניידת, אקטיבית. חשיבות התאמת האתר למובייל מבוססת גם על כך שניתן בצורה כזאת לקרב אליכם את הלקוחות בצעד חשוב נוסף. באתר שבמובייל ניתן להפוך את רעיון ה"צור קשר" למיידי. הגולש שרוצה להתקשר רק נוגע בסמל הטלפון שלפניו במקום לחייג. מיד הטלפון של העסק מצלצל. כמו כן, בפלטפורמה הניידת ניתן ליצור ממשק עם וויז, כך שלקוחות הנמצאים בקרבת מקום יבחרו בכם ויגיעו אליכם.